CHP İl Başkanı Kiraz'dan Madımak mesajı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Sivas Katliamının 24. yılında yaptığı yazılı açıklamada ile katliamı bir kez daha kınadıklarını ifade etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Sivas Katliamının 24. yılında yaptığı yazılı açıklamada ile katliamı bir kez daha kınadıklarını ifade etti.

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta Madımak Olaylarını yayımladığı mesaj ile bir kez daha kınadıklarını belirtti. ‘24 yıl sonra Sivas Katliamını yapanları bir kez daha lanetliyorum’ diyen Kiraz, “Katliamın üzerindeki karanlık perde aradan geçen 24 yıla rağmen hala aralanamadı. Firari olan sanıklar da dava zaman aşımına uğratılarak özgürleştirildi. Göstermelik yargılamalar sonucu Sivas katliamının gerçek sorumluları yargılanmadı. 2 Temmuz Sivas katliamı, üzerinden geçen yıllara rağmen toplumun nazarında küllenmemekte, tam tersine toplumun kanayan yarası olmaya devam etmektedir.” dedi.

Kiraz, Sivas katliyamının unutulmaması gerektiğini belirterek, “Demokrasiden, laiklikten ve insan haklarından yana olan duyarlı insanların, demokrasi mücadelesini daha güçlü bir şekilde verebilmesi için, 2 Temmuz Sivas katliamı unutulmaması ve unutturulmaması gerekir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu insanlık suçuna dün de sessiz kalmadık, bu gün de sessiz kalmayacağız. Çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili ile birlikte Sivas’ta olacağız. Bundan tam 24 yıl önce Sivas katliamında hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, katilleri ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?