Çiftçinin hakkı gasp edilmiştir

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, Çiftçi Kayıt Sistemi ve Ziraat Odalarına kayıtlı ancak kayıtları pasif olan çiftçilerin ödemelerden muaf tutulduğunu duyurdu.

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, Çiftçi Kayıt Sistemi ve Ziraat Odalarına kayıtlı ancak kayıtları pasif olan çiftçilerin ödemelerden muaf tutulduğunu duyurdu.

Yıldız, "Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Kayıt sistemi ve Ziraat Odalarına kayıtlı ancak kayıtları pasif olan çiftçilerimiz ödemelerden muaf tutulmuşlardır. Hakları gasp edilmiştir. Sistemde kayıtları aktif olmayan çiftçilerimize ödeme yapılmaması temel hak ve özgürlükler bakımından çifte standart oluşturmaktadır. Bu haksız uygulamayı asla kabul etmiyoruz." dedi. 

Çalışmayan emeklilere ödenmeye başlanan 5 bin TL yardım ödeneğinin birçok vatandaşı mağdur ettiğini ifade eden Yıldız, ödeme şartlarının belirlenmesinde geçimini çiftçilik yaparak sağlayan vatandaşların haklarının göz ardı edildiğini ve büyük mağduriyet yaşanmasına sebep olduğunu belirtti. 

 

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Yıldız, Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Kayıt Sistemi ve Ziraat Odalarına kayıtlı ancak kayıtları pasif olan çiftçilerin ödemelerden muaf tutulduğunu duyurdu.

Yıldız, “Sistemde kayıtları aktif olmayan çiftçilerimize ödeme yapılmaması temel hak ve özgürlükler bakımından çifte standart oluşturmaktadır. Hakları gasp edilmiştir. Bu haksız uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Özellikle enflasyon verilerinin hızla yükseldiği, temel gıda harcamalarına bile gelirlerin yetişmediği şu kriz ortamında, tek geliri açlık sınırının çok çok altında kalan emekli vatandaşlarımız arasında hakkaniyetten uzak tamamen keyfi ayrımlar yapılmasına karşıyız. Devlet yardımlarından tüm vatandaşlarımız ayrımsız ve eksiksiz olarak faydalandırılmak zorundadır. Unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti sosyal, hukuk devletidir. Vatandaşları arasında temel haklarda ayrım yapamaz. Bu akıl tutulması durumun bir an önce sona erdirilerek emekli çiftçilerimize hakkı olan 5 bin TL yardım ödeneğinin maaş hesaplarına yatırılmasını talep ediyoruz. Bu haksız uygulamalar nedeni ile vatandaşlarımız arasındaki gelir adaletsizliği de her geçen gün artmaktadır. Özellikle alt gelir grubu ve emeklilerimiz, ekonomik krizin bütün yükünü çekerken birde bu haksız tutumlara maruz kalmaları yaşam haklarını giderek daraltmaktadır. Endişe ile belirtmek isteriz ki AKP hükümeti bu liyakatsiz politikalarına devam ederse ülkemizin ekonomik krizi düzeltilmesi imkansız bir kaosa sebep olacaktır” diye ifade etti.

Yıldız yaptığı yazılı açıklamayı şu şekilde sonlandırdı:

“AKP iktidarının ülkemizi yönetmeye başladığı 2002 seçimlerinden günümüze geçen 21 yıllık süreçte, sürekli ayrımlara tabi tutulan vatandaşlarımızın artık müşterek politikalarda buluşmasını sağlayacak tüm projelerimiz ile Türk milletini buluşturmak adına Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde hür ve müstakil politikalarımızla İYİ Parti ailesi olarak iktidar yürüşümüzü sürdürürken ülkemiz için adeta bir kara lekeye dönüşen tüm ayrımcılara da son vereceğiz.”

Bakmadan Geçme