Darande'ye doğalgaz müjdesi

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede bulunan sanayici esnafıyla yemekte bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Esnaflara belediye çalışmaları hakkında da bilgiler veren Eser, istişare etmenin önemine değindi.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede bulunan sanayici esnafıyla yemekte bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Esnaflara belediye çalışmaları hakkında da bilgiler veren Eser, istişare etmenin önemine değindi.

Eser, “’İlçeye doğalgaz gelmiyor, getirilemedi’ denildi ama inşallah 2018’de bunu başaracağız. İs ve kömürden kurtulacağız. İlk günden beri ‘Darende’nin sağlık turizmine açılması gerektiğini’ söylüyoruz. Bunun için de hastanemizin geliştirilmesi gerekiyordu ve alternatif tıp merkezi kuruldu. Bir çok ilde dahi olmayan alternatif tıp hizmetine başlandı, ayrıca bir çok ilde olmayan fizik tedavi hastanesinin temelini İnşallah hep birlikte çok yakında atacağız. Daha sağlıklı binalarda hizmet verebilmek için aile sağlık merkezinin temelini de atacağız. Bunun yanında ilçe merkezinde bulunan halk eğitim merkezi yıkılarak yerine sosyal tesis yapılacak. İçinde 750 kişilik salon, sinema salonu, tiyatro salonu yapılacak. Yine 253 konutlu TOKİ binalarımız tamamlanmak üzere, 2018 Haziran’da vatandaşlarımıza teslim edilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla görüşmelerimiz oldu, inşallah güzel bir gençlik merkezi yapılmasını sağlayacağız. Kent müzemiz de çok yakında hizmetinizde olacak. Yine hepimizi yakından ilgilendiren sanayi sitesinin temelini birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber atacağız, amacımız sizleri iş yeri sahibi yapmak" dedi.

İlçenin en önemli sıkıntısının içme suyu olduğunu söyleyen Eser, “Musluklardan su içemez olduk, tek çözüm Gökpınar’dan gelmesini istediğimiz sudur. Bildiğiniz gibi su, yol, kanalizasyon Büyükşehir Belediyemize bağlı. Bu sorun büyükşehirle çözülür. Yıllardır mücadelesini verdiğimiz otogar sorunu da büyükşehire bağlı. İnşallah büyükşehir bu sorunlarımıza çözüm bulur ve Darende’ye de kalıcı hizmet gelmiş olur” diye konuştu.

Başkan Eser’in sanayi esnafları ile yaptığı toplantıya İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Soylu, Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kazancıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sanayici esnafları katıldı

Bakmadan Geçme