Darende'de iftar programı

Darende Belediyesi tarafından ilçe esnafına iftar yemeği verildi. Ramazan Ayının manevi atmosferinin insanların arasındaki sevgi bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Bu gün ilçemizdeki Esnaf arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Darende Belediyesi tarafından ilçe esnafına iftar yemeği verildi. Ramazan Ayının manevi atmosferinin insanların arasındaki sevgi bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser “Bu gün ilçemizdeki Esnaf arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçe esnafı ile Gürpınar Şelalesinde verilen iftar yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Eser, “Darende’de böylesi tabloların oluşmasına inşallah sürekli vesile olacağız” dedi.

Türkiye’nin komşu ülkelerinde iç savaş nedeniyle kan ve gözyaşının eksik olmadığını ifade eden Eser, “Çocuğundan ayrı kalmış, eşinden ayrı kalmış, beyinden ayrı kalmış ızdırap içinde insanlar var. Onun için biz her zaman birlikte olmalıyız, beraber olmalıyız, düşmana yem olmamak için beraber olmalıyız” diye konuştu.

Birçok körfez ülkesinin Katar’ı abluka altına aldığını ve ambargo uyguladığını da anımsatan Başkan Eser, “Görüyoruz büyük balıklar, küçük balıkları yutmaya çalışıyorlar. Katar’a hücum ediyorlar, niye hücum ediyorlar? Katar’ın bir suçumu var? Hayır, Katar Türkiye’nin yanında yer aldığı için hücum ediyorlar. Katar’da birçok kabileler var onları bölmeye çalıştılar parçalamaya çalıştılar ama muvaffak olamadılar” dedi.

Belediyenin Sosyal Tesisi Günpınar Şelalesindeki İftar programına Kaymakam Vekili Tolga Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek ve esnaflar katıldılar.

Bakmadan Geçme