Esnafa faizsiz kredi verilecek mi?

6 Şubat depremlerinde konutların büyük hasar aldığı Malatya'da ticarethaneler de çok büyük hasar aldı. Deprem bölgesinde ticaretin tekrar ayağa kalkması için Erdoğan faizsiz kredi veya uzun vadeli kredi paketi açıklayacak mı?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mahir Temur

Malatya’da 2 büyük deprem konutlar ile beraber ticarethaneleri de vurdu. 20 binden fazla ticarethanenin yıkık, ağır ve orta hasarlı olduğu şehirde ticaret durma noktasına geldi.

Nitelikli göç yaşayan Malatya’da giden tüccarların tekrar gelmesi ve şehirde kalanların ise gitmemesi için “acil ekonomi paketi” bekleyen esnaf ve tüccarlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklanması beklenen faizsiz ve uzun vadeli kredi paketini bekliyor.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Temennimiz üyelerimizin deprem yaralarını saracağı, il dışına giden iş insanlarının da geri dönmesine vesile olacak kapsayıcı adımların atılmasıdır. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

 

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf, tüccar ve sanayicinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’a iletti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret etti.

 Ziyarette ana gündem, deprem sonrası büyük bir ekonomik çıkmaza giren esnaf, tüccar ve sanayicinin toparlanmasıydı. Başkan Sadıkoğlu, Çakar'a TSO üyelerinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları aktarıp, talepleri detaylı bir şekilde iletti.

 “DEPREM YARALARINI SARACAK KAPSAYICI ADIMLAR BEKLİYORUZ”
 Ziyareti değerlendiren Başkan Sadıkoğlu,

“Depremlerin yaşandığı ilk günden bu güne şehrimizdeki tüm esnaf, tüccar ve sanayicimizin her türlü konuda yanında olmaya çalışıyoruz. İlk günler ekmek ve su olan acil ihtiyaç yerini ekonomik desteğe bıraktı. Gerek Odamız üyesi olan, gerekse esnaf odalarının üyesi olan her işletmenin büyük desteğe ihtiyacı var.

Odamıza kayıtlı on bin üyemizi tek tek arayarak geçmiş olsun dileklerimizi iletip, taleplerini aldık. Üyelerimizin talepleri arasında en çok öne çıkan faizsiz ve uzun vadeli kredi desteği oldu. Talepleri bir dosya haline getirdik ve tüm platformlarda ilgili ve yetkili herkese sunuyoruz.

Üyelerimizin özellikle acil ihtiyacı olan faizsiz kredi talebini ve bankalarla yaşadıkları sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Alpaslan Çakar Bey’e ilettik. Temennimiz üyelerimizin deprem yaralarını saracağı, il dışına giden iş insanlarının da geri dönmesine vesile olacak kapsayıcı adımların atılmasıdır. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Cemil | 28 Mart 2023 04:14

    KOBİ'lere faizsiz kredi küçük esnaf varı yoğu bir dükkan oda gitmiş ama esnafa faizli kredi adalet bunun neresinde

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?