İl Başkanı'ndan Gürkan'a anlamlı çağrı

'Haydi, göster babayiğitliğini Başkanım...'

İl Başkanı'ndan Gürkan'a anlamlı çağrı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, Türkiye'deki bazı belediye başkanlarının su indirimi kampanyasına Malatya Büyükşehir Belediyesi'ni de davet etti. ‘Haydi, göster babayiğitliğini Başkanım. O seni sokakta görüp bakın başkan geliyor deyip sizin yanınıza gelen, sizi çok seven Malatya halkına jest yapmanızı bekliyoruz’ dedi.

Nevşehir ve Niğde Belediye Başkanlarının Su İndirimi Kampanyası başlattığını hatırlatan Yıldırım, "Ülkemizde bazı belediye başkanları ekonomik sıkıntıların ve virüs olaylarının baş gösterdiği bu günlerde halkı rahatlatmak ve halkın yanında olduklarını göstermek için Su İndirimi Kampanyası başlattı. Bunlardan ilki Nevşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye Başkanı yaptığı açıklamada suya %15 indirim yaptığını duyurdu ve komşu il olan Niğde Belediye Başkanına çağrıda bulundu. Çağrıya yanıt veren belediye başkanı ise suya %25 indirim yaptı. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ‘Hava Soğuk. Isınmadan dolayı giderlerimiz fazla. Dostlar, her durumda elimizden geldiğince yanınızdayız. İlk faturadan itibaren geçerli olmak üzere son cemre toprağa düştüğü ay dahil su faturalarınıza %15 indirim yaptık dedi ve komşu il başkanına çağrıda bulundu. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de çağrıya; ‘Güzelliklerde yarışmaya tabi ki varız’ diyerek son cemre toprağa düşene kadar yüzde 25 indirim kararı aldı” diye ifade etti

Basına yaptığı yazılı açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a seslenen Bilal Yuldırım, “Şimdi bizler de buradan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çağrıda bulunuyoruz. Haydi göster babayiğitliğini başkanım. O seni sokakta görüp bakın başkan geliyor deyip sizin yanınıza gelen, sizi çok seven Malatya halkına jest yapmanızı bekliyoruz.” dedi.

Yıldırım sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu soğuk gün ve gecelerde içimizi ısıtacak böyle güzel haberleri bekliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi zor günde bir arada olduğumuzu, halkımıza karşı yapacağımız su indirimi ile pekiştirebiliriz. Bu su indirimi ile gönüllere su serpelim. Bu soğuk havalarda ısınma giderleri fazla olan halkımıza, faturalarını ödeyemeyen, yüksek su faturası gelen haneleri bu haberle ısıtalım. Güzelliklerde yarışalım. 
Geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te programa katılan başkan Malatya halkının kendisini çok sevdiğini belirtmişti. Bu sevginin bir karşılığı olmalı. Niğde Belediyesi %25 indirim yapmış. Sayın Gürkan'dan ise bizler %30 indirim yapmasını bekliyoruz. Eğer başkan Gürkan bizim bu çağrımıza cevap verir ve bu indirimi yaparsa geçtiğimiz aylardaki %20 su zammını da unutturur”

 


 

Bakmadan Geçme