İnönü Üniversitesi masa tenisinde iddialı

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu antrenörü Oğuz Avcı, son dönemlerde masa tenisine yapılan yatırımlarla birlikte başarıların da gelmeye başladığını belirtti.

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu antrenörü Oğuz Avcı, son dönemlerde masa tenisine yapılan yatırımlarla birlikte başarıların da gelmeye başladığını belirtti.

Avcı, masa tenisini kitle sporu haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Takım başarısının her şeyden önce geldiğini ancak ellerindeki imkanlarla masa tenisiyle ilgilenecek kişilere spor yaptırmak adına çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Avcı, "Çünkü üniversite çağına geldikten sonra masa tenisi gibi bir branşta başarı mucize gibi olur. 18-19 yaşından sonra masa tenisine başlayarak çok iyi dereceye götürüp onu mükemmel bir oyuncu yapmak mucizevi bir iş olur. Alt yapıdan mutlaka bir şeylerin olması gerekir" şeklinde konuştu.

“İlk dördün içerisinde yer alıyoruz”

Avcı, üniversite olarak masa tenisinde önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, "Şu anda gittiğimiz yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü olsak da ilk dördün içerisinde yer alıyoruz. Ama birinci ve ikinci takımlarda 10-11 yıldır oynayan milli takım sporcuları bulunmakta ve tamamen hayatları masa tenisinden ibaret insanlar. Özel üniversitelerde burs karşılığı girmiş sporcular var. Hepsi de milli takımın aktif sporcularıdır. Miraç Kahraman milli sporcumuz ve milli takımlarda yer aldı. Yeni sporcularımızdan da milli takım kampları ve diğer çalışmalara katılan var" dedi

“Emekler meyvelerini vermeye başladı”

Masa tenisine verilen emeklerin meyvelerini vermeye başladığını kaydeden Avcı, "Bu yıl daha farklı bir profesyonellik var gibi hissediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda çalışmalarımız daha üst noktalara taşınır. Kurumlarda devamlılık esastır. Biz oluruz olamayız ama bir şekilde bu işi yapan birileri olacaktır. Biz burada olduğumuz sürece elimizden geleni yapıp bu işi ileri bir noktaya taşmaya çalışacağız. İnşallah bu şekilde başarabiliriz" dedi.

“Her şeyimiz var”

Avcı, üniversitede öğrencilerin istedikleri zaman kullanabileceği tenis masalarının olduğunu belirterek, "Sağlık ve Kültür Dairesinin sağlamış olduğu tenis masası ve masa tenisi robotuna kadar her şeyimiz var. Yani imkanlar ölçüsünde en iyi formaları, tişörtleri, şortları ve raketleri alabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Avcı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın turnuvalarda başarılı olan sporcuları makamında kabul ederek tebrik etmesinin sporcular için çok önemli olduğunu kaydetti.

Bakmadan Geçme