ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Malatya Standına yoğun ilgi

7-11 Mart tarihleri arasında Almanya'da düzenlenen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Fırat Kalkınma Ajansı Malatya Yatırım Destek Ofisi tarafından açılan stant yoğun ilgi gördü.

7-11 Mart tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda Fırat Kalkınma Ajansı Malatya Yatırım Destek Ofisi tarafından açılan stant yoğun ilgi gördü.

Dünya’nın önde gelen turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda Türkiye, 3 bin metrekarenin üzerinde toplam tanıtım alanıyla en etkili tanıtım yapan ülkelerden biri konumunda yer aldı. Fırat Kalkınma Ajansı Malatya Yatırım Destek Ofisi tarafından kurulan Malatya standı bin kişinin üzerinde ziyaretçi tarafından gezildi. Berlin Büyükelçiliği’nde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un adına verilen davette, Malatya Valisi Ali Kaban adına Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a Malatya kayısısı hediye edildi. Stant Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da ziyaret edildi. Malatya’nın mirası, tarihi ve turistik değerleri ile sağlık turizmi altyapısının uluslararası arenada sektörel katılımcı ve ziyaretçilere tanıtımının sağlandığı fuar süresince Türkiye ve diğer ülkelerdeki şehirlerin turizm promosyon faaliyetleri gözlemlendi. Dünya genelinde 110 bin B2B temsilcisinin katıldığı fuarın halka açık olan son iki gününde 60 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

186 ülkeden 10 bin kurum ve kuruluşun 26 farklı holde tanıtım gerçekleştirdiği fuarda, ticari ziyaretçilerin yüzde 74’ünün alım bütçesi 1 milyon Euro’nun, üçte birinin ise alım bütçesi 10 milyon Euro’nun üzerinde yer aldı.

Bakmadan Geçme