Krediler en az 1 yıl ötelenmeli

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, bankalara seslenerek, kredi ödemelerinin 1 yıl ötelenmesi gerektiğini vurguladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnafın, tüccarın ve sanayicinin depremin yaralarını sarması için her konuda önünün açılması gerektiğine dikkat çekti.

“FAİZ VE KAR PAYI TALEP EDİLMEMELİ”

Oda üyelerinin her türlü sorununu ve talebini ilgililere ileten Başkan Sadıkoğlu, deprem önceki kullanılan kredi ödemelerinin faiz ve kar payı talep edilmeden en az 1 yıl süreyle ötelenmesini bankalardan talep ederek, şunları söyledi:

“Malatya’mızın da aralarında yer aldığı 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremler ekonomik yaralar da açtı. Bu yaranın sarılması için herkes elini taşın altına koymalı. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın açıkladığı KOSGEB Acil Destek Kredisi üyelerimiz için önemli bir can suyu olacaktır. Ancak üyelerimizin deprem öncesi özel bankalardan kullandığı kredileri de var. Üyelerimizin mevcut kredilerini ödeme durumu yok. Bu kredilerin ödenmesi konusunda bankalar kolaylık sağlamalı. Üyelerimizin talebi halinde kredi ödemelerinin faiz ve kar payı talep edilmeden en az 1 yıl süreyle ötelenmesini talep ediyoruz. Özellikle üyelerimiz bankaların zorluk çıkardığına yönelik bizlere serzenişte bulunuyorlar. İş dünyasının deprem yaralarını sarmak için finansmana ihtiyaç duyduğu bu dönemde bankaların mağduriyete mahal vermemesini ve her türlü kolaylığı sağlamasını bekliyoruz. Konuyla ilgili hazırladığımız talep yazımızı çatı kuruluşumuz TOBB’a, BDDK’ya ve Türkiye Bankalar Birliği’ne gönderdik. Üyelerimizin her konuda yanında olmaya devam edeceğiz, sürecin takipçisiyiz.”

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet | 29 Mart 2023 21:04

    Sayın Mahir Temur, lütfen bu konu ile ilgilenir Topsöğüt, Hatunsuyu, Şahnahan, Dilek gibi yerde ikamet edenlerin bizlerin LGS ve YKS hazırlanan çoçukları var. Deprem olalı 2 ay oldu, nerde ise kimse bu konuda bize yardımcı olmadı. Sınavlara 2 ay kala bu konuya el atılmalı iyi lise ve iyi üniversite kazanma hayali ile sınava hazırlanan öğrencilerimizi depremden sonra birde yetkililerin ilgisizliği vurmasın.

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?