Malatya'dan Manavgat'a yardım

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı İl Başkanı Bilal Yıldırım'ın öncülüğünde gençlik kollarından oluşan 20 kişilik ekibi yangın bölgesi Manavgat'a gönderdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kenan Temur

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı İl Başkanı Bilal Yıldırım'ın öncülüğünde gençlik kollarından oluşan 20 kişilik ekibi yangın bölgesi Manavgat'a gönderdi.

Burada bir açıklama yapan Bilal Yıldırım şunları söyledi;

"Ülkemiz günlerdir orman yangınları ile mücadele ediyor. Özellikle Antalya Manavgat çevresinde durum gerçekten çok vahim. Bizler elimizden geldiğince afet bölgesine yardım edeceğiz. Ciğerlerimiz yanıyor. İçimiz yanıyor. Bu durumu gören gençlerimiz beni aradı ve başkanım biz Manavgat'a gitmek istiyoruz dediler. Biz de hemen Antalya'da bulunan afet koordinasyon merkezi ile irtibata geçtik. Toplamda 20 kişilik genç grubumuzu bugün Manavgat'a yolcu ediyoruz. Orada Selamet Derneğimizin ACAR arama kurtarma ekibine dahil olacaklar. Gençlerimiz ile gurur duyuyorum. Bu gençlerin hepsi vatan millet bilinciyle yetişmiş gençlerdir. Aynen Milli Gençlik Vakfı zamanındaki heyecana sahipler. Komşumuzun parmağına bir çöp batsa bizim de canımız yanar. Manavgat'taki kardeşlerimizin durumunu görünce bizlerin de canı yanıyor. 

Millet olarak bu tür durumlarda kenetlenmemiz gerek. Bu günlerde Milli Birlik ve Beraberlik bilinci ile hareket etmemiz gerek. Devletimiz tüm imkanlarını seferber ederek orman yangınları ile mücadele ediyor. Böyle durumlarda siyaseti, ideolojik farklılıkları bir kenara bırakıp hepimiz birlik olmalıyız. Ayrıştırıcı ve kışkırtıcı ifadelerden uzak durup ortak bir ağız konuşmamız gerek. Bizler de Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak bu bilinç ve bu şuurla, gün birlik günüdür diyerek yardıma koşuyoruz. İnşallah en yakın zamanda bu afetten kurtulacağız"

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?