Malatyaspor küme düşerse...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 'Yeni Malatyaspor bu kentin en önemli çimentosudur. Bu çimentoya katkı sunmalı, daha sağlam olması için çaba gösterilmeli, betonun çatlamasının önüne geçilmelidir. Unutulmamalıdır ki  Malatyaspor küme düşerse tüm Malatya küme düşer' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Yeni Malatyaspor bu kentin en önemli çimentosudur. Bu çimentoya katkı sunmalı, daha sağlam olması için çaba gösterilmeli, betonun çatlamasının önüne geçilmelidir. Unutulmamalıdır ki  Malatyaspor küme düşerse tüm Malatya küme düşer” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Yeni Malatyaspor’a tüm Malatya’nın sahip çıkması gerektiğini belirterek “Yeni Malatyaspor’un iyi günlerinde düzenlenen toplantılarda boy gösterenler, ellerini taşın altına koymaları gereken dönemde ortada yoklar.” ifadelerini kullandı.

Tüm Malatya tedirgin

Efsane Malatyaspor’un ardından Malatya futbolunun kurtuluşu olarak hayata geçirilen Yeni Malatyaspo’un, ilk iki sezonunda önemli başarılara imza atarken, son 2 sezondur birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını belirten Veli Ağbaba, geçtiğimiz sezon küme düşen takımın, sıkıntılı sürecin benzerini bu sezonda yaşadığını,takımının 9 haftadır galip gelemeyişi ve maddi sıkıntıların tüm Malatyalıları tedirgin ettiğini kaydetti.

Doğru yaptıklarını sandılar ancak takıma çok büyük zarar verdiler

Malatya futbolunda yıllarca süren geri gidişin, Yeni Malatyaspor’un önce 2. Lig, ardından 1.Lig ve Süper Lig’e yükselmesiyle birlikte umuda dönüştüğünün altını çizen CHP’li Ağbaba, “Malatya’nın ve Malatyalıların ortak değeri olan Yeni Malatyaspor, ilk 2 sezonunda Süper Lig’de başarılı bir performans ortaya koyarken, UEFA Avrupa Ligi’ne de katıldı ve ülkemizi başarıyla temsil etti. O dönemlerde protokol tribününde boy gösteren, kulüp başkanının yanında duran siyasetçiler, başarısızlıkla birlikte ortadan kayboldu. Takımımız geçen sezon takım küme düşmüş, TFF’nin pandemi dolayısıyla ligden düşmeyi kaldırmasıyla Süper Lig’de yoluna devam etmişti. Sezon başı gördük ki, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP milletvekilleri, hukuki olarak seçilmiş yönetimi, hukuksuz bir şekilde görevden almaya çalıştı. Gazetelere demeçler verip, televizyonlarda konuşup, basın toplantısı yaparak, şehrin marka değeri olan Yeni Malatyaspor’a sırtlarını döndüler. Doğru yaptıklarını sandılar ancak takıma çok büyük zarar verdiler.” ifadelerini kullandı.

Her fırsata Yeni Malatyaspor üzerinden siyaset yapanlar şimdi neredeler?

Ağbaba, “Her fırsata Yeni Malatyaspor üzerinden siyaset yapanlar, başarısız sürecin ardından takımın adını ağızlarına almaz oldular. Şaşalı günlerde düzenlenen toplantılarda boy gösteren siyasetçiler, ellerini taşın altına koymaları gereken dönemde neredeler? Malatya’yı her alanda kötü yönetenler, sorunları çözemedikleri gibi derinleştirenler, Yeni Malatyaspor’u da bir inat uğruna göz göre göre yok ediyorlar. Mevcut yönetimi görevden almaya çalışan, hatta verdikleri demeçlerle seçimle işbaşına gelen başkanı istifaya zorlayanlar, Yeni Malatyaspor küme düşerse ne yapacaklar merak ediyoruz” dedi. 

Kötü gidişe bugün dur denilmezse yarın çok geç olabilir

“Kötü gidişe bugün dur denilmezse yarın çok geç olabilir” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “ 9 haftadır galip gelemeyen takımda en büyük sorun ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar. Bunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Her zaman söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz, Yeni Malatyaspor’da bu kentin en önemli çimentosudur. Bu çimentoya katkı sunmalı, daha sağlam olması için çaba gösterilmeli, betonun çatlamasının önüne geçilmelidir.-Geçmişte hata yapsalar da-başta siyasiler ve yerel yöneticiler olmak üzere herkesin Malatya’nın ve Malatyalıların ortak değeri olan Yeni Malatyaspor’a destek vermesi gerekiyor.Unutmamak gerekir ki Malatyaspor küme düşerse Malatya küme düşer” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme