Maski'den Yazıhan'a 9.5 milyonluk dev yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde kanalizasyon ve içmesuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor.

Yatırımlar kapsamında Yazıhan İlçesine maliyeti 9.5 milyon TL olan 73 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışması yapılacak.

Yazıhan İlçesine yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Malatya genelinde MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özdemir, “Yazıhan merkez mahalleler başta olmak üzere diğer mahallerimizde çalışmalarımız devam ediyor. İriağaç ve Çavuş Mahallesinde 19 bin 195, Bahçelievler Mahallesinde 1.134 ve muhtelif mahallelerde ise 13 bin 479 metre içme suyu hattı çalışmasını tamamladık. Ayrıca muhtelif mahallelerde 4.075 metrelik kanalizasyon hattı alt yapı çalışmalarını bitirdik. Şuan Akyazı Mahallesinde 1.010 metrelik kanalizasyon hattı çalışmamız devam ediyor. Yazıhan İlçe merkezinin kanalizasyon hattı alt yapı projesini hazırladık. 33 bin 950 metrelik bir hat çalışmamız olacak. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte içme suyu ve kanalizasyon konusunda Yazıhan İlçemiz sorunsuz bir hale gelecek. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Bakmadan Geçme