MTSO Başkanı Erkoç'dan Baro Başkanına ziyaret

Malatya Barosuna ikinci kez Başkan seçilen Enver Han'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 'Yargının taraflı olmasının ülkeye ne kadar zarar verdiğini 15 Temmuz'da gördük' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

“Barolar ile Ticaret ve Sanayi Odaları birbirine çok benziyor”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Enver Han, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Baroların birbirine çok benzediğini ifade ederek, “Barolar olmadan ticaret olmaz, hukuk olmadan ticaretin, istihdamın, yatırımın, aşın ve işin önü açılmaz. Çünkü istihdamın sağlanması için yatırıma, yatırımın da güvenli iklimlere ihtiyacı vardır. Biz bu güvenli iklimleri tesis eden, hukukun üstünlüğünü tesis eden, bağımsız yargıyı, bağımsız savunmayı ve kuvvetler ayrılığını en yüksek perdeden ifade eden bir kurumuz. Hukukun üstünlüğünü ülkedeki tüm baroların savunması ve tesisi etmesi ile Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimiz, başkanlarımız daha rahat, daha keyifli bir ticaret sürdürecekler. Daha rahat ve daha iyi ticaret sonucunda da istihdam olacak ve toplumda aş pişecek. Dolayısıyla biz de birbirimize benziyoruz. Bizler de netice itibariyle toplum için çok önemli görevleri ifa ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız da çok önemli görevleri ifa ediyor. Ben başarılı çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Enver Han’a tebrik

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, ikinci kez Malatya Barosu Başkanlığına seçilen Enver Han’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

“Yargı kimsesizlerin kimsesi olmak zorunda”

Hukukun insanlar ve ülke için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini söyleyen Erkoç, “Son dönemlerde yaşadığımız olaylar da bunun değerini daha çok anladık. Özellikle 15 Temmuz’da yargının taraflı bir hale gelmesinin ülkeye ne kadar zarar verdiğini de yakından bilen birisiyim. Yargı kimsesizlerin kimsesi olmak zorundadır” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?