MTSO ile FKA arasında hibe protokolü imzalandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve FKA arasında 'Türkiye'de İlk Tam Otomasyonlu ve E-imza uygulamalı E-Oda Modeline Geçiş Projesi' kapsamında hibe protokolü imzalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Proje kapsamında FKA, MTSO tarafından ‘Tam Otomasyonlu ve E-İmza uygulamalı E-Oda yazılımının ve gerekli ekipmanların temin edilerek kurulumunun gerçekleştirilmesini destekleyecek. Toplam 720 bin 460 TL bütçesi ve 12 ay uygulama süreci bulunan projede Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 540 bin 345 TL hibe desteği sağlanacak.

Proje kapsamından bugün MTSO binasında TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop arasında hibe protokolü imzalandı.

İmza töreni sırasında konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, bölgedeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve sanayi sektörünün gelişimine katkı sağlayacak altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesi adına FKA tarafından yürütülen ‘2016 Yılı Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destek Programı’ kapsamında kendi projelerinin de destek almaya hak kazandığını ifade etti.

Erkoç, proje kapsamında, 1,5 milyon belgenin taranarak elektronik ortama aktarılacağını, indeksleneceğini ve doküman arşiv yönetim sisteminin de kurulacağını belirterek, “Proje sonucunda E-imza, Dijital Arşiv, EBYS, SMS ve mail entegrasyonu sağlanabilen bir bilişim altyapısı kurulması ve böylelikle odanın iş ve işlem yoğunluğu ile hizmet süresinin azalması ve hizmet kalitesini artırılması sağlanacak. Ben projenin başta Ticaret ve Sanayi Odamız olmak üzere ilimize ve bölgemize önemli katkılar sunmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 9

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?