Sanki sorumlu değilmiş gibi!

Yeşilyurt Belediyesi'nin 3 yıl önce Hasılat Paylaşım Sistemi ile Dura Mühendislik'e ihale ettiği Yeşil Topsöğüt Konutları'nın...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mahir Temur

Yeşilyurt Belediyesi’nin 3 yıl önce Hasılat Paylaşım Sistemi ile Dura Mühendislik’e ihale ettiği Yeşil Topsöğüt Konutları’nın 6 Şubat depremlerinde hasar aldığı iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yapan Mehmet Çınar, inceleme sonucunda gerekli işlemlerin yapılacağını ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanına atıfta bulunması ve sanki sorumlu değilmiş gibi Yeşilyurt ilçesindeki binaların yüzde 70’inin hasar aldığını belirtip daha 3 yıl önce yapılan Yeşil Topsöğüt Konutlarının da hasar aldığını belirtmesi dikkat çekti.

Yazılı açıklama şu şekilde:

"AFAD ve Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarla vatandaşlarımıza sıcak yemek ulaşımı başta olmak üzere üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmeye gayret ediyoruz. Konteyner alanlarının yapılmasından çadır kurulumlarına kadar tüm ekiplerimiz 7/24 vatandaşlarımızın hizmetindedir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, birlik ve beraberlik halinde inşallah bu zorlu günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz" ifadelerine yer verildi.
Kahramanmaraş depremi sonucunda ilçemizdeki binaların yüzde 70’i hasar almıştır. Bahse konu hasarlı binalar içerisinde ihalesi gerçekleştirilen ve Dura Mühendislik Tesisat Yapı San. ve Tic. Ltd . ŞTİ. isimli yüklenici firmaları tarafından yaptırılan Topsöğüt Konutları da bulunmaktadır. Topsöğüt konutları 136 daireden oluşmakta olup kesin kabulü yapılmadığı için halen iş tamamlanmamıştır. Ayrıca bu konutların 39 dairelik kısmının da yükleniciye halen devri yapılmamıştır. 6 Şubat’ta meydana gelen büyük doğal afetten sonra hasar gören bu binalar ile ilgili detaylı tespit çalışmaları devam etmekte olup; imalatlarla ilgili mevcut kanun, mevzuat ve yönetmeliklere aykırı olumsuzlukların tespit edilmesi halinde gerekli işlemlerin yapılacağı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

FOTOĞRAF: Yeşil Topsöğüt Konutları açılışında Mahir Temur'un "Yeşilyurt'un Temelsiz Temel Atma Töreni" başlıklı yazısında kullanılmıştı.

Kayısı Haber
 

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?