Tohma Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor

Malatya Merkezde semt konakları ve çok amaçlı sosyal tesislerle kültürel yaşama katkı sunmayı amaçlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi bu yatırımlarını kırsala da yayıyor.

Malatya Merkezde semt konakları ve çok amaçlı sosyal tesislerle kültürel yaşama katkı sunmayı amaçlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi bu yatırımlarını kırsala da yayıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Tohma Mahallesinde yapımı devam eden ve bölgeye hizmet verecek olan kültür merkezi inşaatındaki çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İnceleme gezisine Genel sekreter Yardımcısı Metin Torun ile ilgili şube müdürleri katıldı. Malatya genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizde ve mahallelerimizde yapmış olduğumuz kültür merkezleri önemli projelerimizden birisi. İlçelerimizde ve daha önce belediye olarak hizmet veren beldelerimiz ile büyük mahallelerimizde çok amaçlı sosyal tesis ve kültür merkezi yapım çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Doğanyol, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinde de çok amaçlı sosyal tesis çalışmalarımız devam ediyor.

Tohma Mahallemizde Malatya’nın büyük mahallelerinden birisi. Tohma Mahallemizin yol, kaldırım ve aydınlatma gibi eksikliklerini Büyükşehir Belediyesi olarak giderdik. Mahallemizin bir diğer eksiği ise vatandaşların, düğün, mevlit ve toplantı gibi toplu programlarını yapılabileceği bir merkezin olmayışıydı. Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 2 bin 500 metre karelik bir alan üzerine yapılmakta olan Tohma Kültür Merkezi inşaat alanı 500 metre karenin üzerindedir. Tek katlı olarak projelendirilen Tohma Kültür Merkezinde erkekler ve bayanlar için ayrı ayrı 2 adet çok amaçlı salon, idari bürolar ve 2 adet mutfak bulunuyor. Tohma Kültür Merkezi tamamlandığı zaman bölgede önemli bir eksiklik giderilmiş olacak. En kısa süre içerisinde bu merkezi hizmete sunmuş olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı çalışmaları, üst yapı düzenlemeleri, yol genişletmeleri ve yol açma çalışmaları ile birlikte kültürel faaliyetlerin yapılacağı alanları hem ilçelerimizde hem de mahallelerimizde oluşturmaya çalışıyoruz. Bu merkezin yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Başkan Çakır ayrıca, Malatya genelinde birçok mahallede kapanan okullar olduğunu belirterek, bu okullarda gerekli tadilatların yapılarak, sosyal tesis olarak mahallelilerin hizmetine sunulduğunu söyledi. Yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerde engelli vatandaşları da düşünen Malatya Büyükşehir Belediyesi Tohma Kültür Merkezini de engelli vatandaşların rahatlıkla yararlanabileceği bir şekilde inşa ediyor.

Bakmadan Geçme