Tunceli'de hakim, asker ve polisleri taşıyan helikopter düştü

Tunceli Valiliği, düşen helikopterle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada helikopterde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın olduğu kaydedildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Tunceli'de içerisinde 12 kişinin bulunduğu bir helikopter radardan kayboldu. 

Alınan bilgiye göre, Tunceli'de bir polis helikopterinin yaklaşık bir saat önce radardan kaybolduğu, düşmüş olabileceği belirtildi.

Helikopterin içerisinde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ile 3 mürettebatın yer aldığı 12 kişinin bulunduğu öğrenildi.

ÇOK SAYIDA KURTARMA EKİBİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Tunceli'de içerisinde 12 personelin bulunduğu helikopterle radar bağlantısı kesilmesinin ardından bölgeye Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır'dan çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40 sıralarında havalanan Skorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık 10 dakika sonra sinyal alımı kesilmişti. İçerisinde 7 polis memuru, 1 hakim, 1 Astsubay ve 3 mürettebat olmak üzere toplam 12 personelin bulunduğu helikopterin Pülümür ilçesi Kocatepe mevkii civarında dağlık alanda olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğünün değerlendirildiği öğrenildi.

Tunceli’den kurtarma ekiplerinin bölgeye gittiği, ancak henüz bir sonuç alamadığı bildirildi. Elazığ ve Diyarbakır’dan da İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri yola çıktı.

HELİKOPTER PERSONELİ 112'Yİ ARAYIP YARDIM İSTEMİŞ

Helikopter personelinin 112'yi arayarak yardım istediği, yaralı olduğunu söylediği bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği, radardan kaybolan helikopterle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğünün değerlendirildiği belirtildi. 

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Skorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde (7) Polis Memuru (1) hakim, (1) Astsubay ve (3) mürettebat olduğu değerlendirilmektedir.
Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir".

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?