Vergi affından 7 bin 61 kişi faydalandı

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Kanun kapsamında, Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne borcu bulunan 7 bin 61 kişi bu imkandan faydalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Eylül ayında başlayan ve 25 Kasım 2016 tarihinde sona eren 6736 sayılı Vergi Affı Kanununda Büyükşehir Belediyesi’ne borcu bulunan 7 bin 61 mükellef, toplam 6 milyon 216 bin 277 TL’lik borcunu yapılandırdı.

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen işlemler çerçevesinde Vergi affından faydalananlar büyük avantajlar sağladı. Borçlarını yeniden yapılandıran mükellefler, 30 Haziran 2016 tarihi öncesine dayanan vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamlarından kurtularak, asıl borçlarını indirimli peşin veya 36 aya kadar taksit imkanından faydalandılar.

Açıklamada, Büyükşehir statüsü ile birlikte Emlak ve ÇTV’nin yanı sıra birçok vergiler merkez ilçe belediyelerine geçtiği için Malatya Büyükşehir Belediyesinin alacakları ağırlıklı olarak 2014 yılı öncesini kapsadığı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 13

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?