Yeşilyurt'ta mahallelere modern kimlik kazandırılıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye olarak yenileme ve değişim çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, Yaptığımız çalışmalarla mahallelerimiz modern bir kimlik kazanıyor dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye olarak yenileme ve değişim çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, “Yaptığımız çalışmalarla mahallelerimiz modern bir kimlik kazanıyor” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin muhtelif bölgelerinde devam eden kaldırım yenileme, kilit parke taşı döşeme, sıcak asfalt dökümü, sathi kaplama çalışmalarını sürekli takip ederek 2017 yılı yatırım programının aksamadan sürmesine özen gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, son dönemlerdeki saha çalışmalarıyla yapısal değişikliğe uğrayan İnönü Mahallesindeki değişim ve dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

Mahallelerindeki değişim ve dönüşüm hizmetlerden duydukları memnuniyeti Belediye Başkanı Polat ile paylaşan mahalle sakinleri, çalışmalardan dolayı Polat ve belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Mahalle sakinlerine Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri hakkında bilgiler paylaşan Başkan Polat, çalışmalarda aksayan yönlerin anında kendilerine iletilmesini istedi.

Yeşilyurt Belediyesinin mahalle, cadde ve sokaklardaki alt ve üst yapı hizmetleri başta olmak üzere kaldırım yenileme, kilit parke taşı döşeme, ara bağlantı yollarının birbirleriyle bütünleştirilmesi çalışmalarına ayrı bir önem verdiğini ifade eden Başkan Polat, “Milletimize kaliteli hizmet sunmak adına 3,5 yıl önce başlattığımız hizmet atağımızın sorunsuz ilerlemesi için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır. İlçemizin dört bir tarafına kalıcı, nitelikli hizmetler ulaştırmanın onurunu yaşıyoruz. Şu anda merkez ve mahallerin birçok yerinde ekiplerimiz altyapı, kaldırım ve yol yenileme çalışmalarını titiz bir hizmet prensibiyle sürdürmektedir” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt’un vizyonunu değiştirecek çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini, bu hizmetler sayesinde mahallelerdeki değişimin yakından gözlemlendiğini aktaran Polat, 3,5 yıllık dönemde 422 bin 898 metrekare kilit parke taşı döşemesi yaptıklarını söyledi.

Mahallelere modern bir kimlik kazandırmayı amaçladıklarını, bu hedefe adıma adım ilerlediklerini sözlerine ekleyen Polat, “Mahallelerimizdeki yaşam standardını yükseltmek amacıyla 3,5 yıllık hizmet dönemimizde 244 bin 385 ton sıcak asfalt, 245 bin 371 metre sathi kaplama, 37 bin 348 metre bordör, 49 bin 343 metrekare doğaltaş, 9 bin 56 metreküp perde duvar, 33 bin 645 metreküp taş duvar, 144 metre Asbest Boru, 382 metre Koruge Boru, bin 449 adet büz çalışması gerçekleştirdik. Mahallelerimizdeki sürdürdüğümüz yol yapım ve park çalışmalarına engel teşkil eden, insan sağlığına olumsuz etki oluşturan toplam 165 adet metruk ve enkaz bedeli ödenmiş evin yıkımını gerçekleştirdik. Modern bir gelecek için bu tür çalışmaları sürdürmeye durmaksızın devam ediyoruz. Yapılan çalışmalarla mahalle ve sokak aralarımız daha estetik bir görünüme kavuştu. Havalar müsait oldukça çalışmalarımız yılsonuna kadar devam edecektir. Amacımız, ilçemizin genelinde vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleridir” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?