Yusuf Özal ve İnderesi Caddelerinde çalışmalar tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi prestij caddeye dönüştürdüğü Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinde çalışmalarını büyük oranda tamamlarken, Çöşnük Mahallesi Ahu sokak da baştan sona yenilendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi prestij caddeye dönüştürdüğü Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinde çalışmalarını büyük oranda tamamlarken, Çöşnük Mahallesi Ahu sokak da baştan sona yenilendi.

Büyükşehir Belediyesi Güney Kuşak Yolunun da önemli parçalarından biri olan 1.4 kilometre uzunluğundaki Yusuf Özal Caddesini baştan aşağı yeniledi. 35 metre genişliğindeki yolun Çöşnük kavşağı kısmı da yeniden düzenlendi. Altyapısı geçtiğimiz yıl baştan aşağı tamamlanan cadde de Büyükşehir Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 4 şeritli yol, kaldırım, cep otoparklar, 3 metre genişliğinde bisiklet yolları yaptı. Ağaçlandırma ve dekoratif aydınlatmaların da yapıldığı caddede son rötuşlar yapılıyor.

İnderesi Caddesi ulaşıma açıldı

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 500 metre uzunluğunda olan İnderesi Caddesinde de üst yapı çalışmalarını bitirdi. Cadde boyunca 3 metre genişliğinde kaldırım, 2 metre genişliğinde cep otoparklar, 7 metre genişliğinde de yol yapıldı. Aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığı cadde ulaşıma açıldı.

Çöşnük Mahallesinde 300 metre uzunluğundaki Ahu Sokakta da değişim-dönüşüm ve yenileme çalışması yapıldı. Nezih bir görünüme kavuşan sokak da Malatya’ya kazandırıldı.

"Prestij caddeler Malatya’ya değer katıyor”

Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinde çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bölge sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Geziye bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı. Büyükşehir Belediyesinin sahada çok yoğun bir tempoda çalıştığını belirten Başkan Ahmet Çakır, bütün ilçeler ve kırsal başta olmak üzere Malatya’nın her noktasında çalıştıklarını söyledi. Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinin prestij caddeye dönüştüğünü ifade eden Başkan Çakır, “Yusuf Özal Caddemiz Güney Kuşak yolumuzun da önemli bir parçası. Caddemiz Kernek ve İnderesi Caddesi ile birleşiyor. Kernek bölgemizde 1. ve 2. etap kentsel dönüşüm konutları var. Bu nedenle bölgenin ulaşımı daha da yoğun bir hale geldi. Bu iki caddemiz burada ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Küçük rötuşlar yapılıyor. Caddelerimiz güzel bir görünüme kavuştu. Yine merkezde prestij cadde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu prestij caddeler kente ayrı bir değer katıyor. Bu caddelerimizin sayısını her geçen gün çoğaltıyoruz. Bu tablonun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme