Bakan Tüfenkci: Ekonomik kalkınma, siyasi istikrarla olur

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) 16. olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada, ekonomik kalkınmanın siyasi istikrar ile gerçekleşebileceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Genel kurulda konuşan Bakan Bülent Tüfenkci, ekonomik kalkınmanın siyasi istikrarın olduğu ortamlarda gerçekleşebileceğini söyledi. Bakan türfenkçi, ekonomik kalkınmanın yine siyasi istikrarla korunabileceğini vurgulayarak, "Biliyoruz ki ekonomik kalkınma ancak siyasi istikrarın olduğu ortamlarda gerçekleşir, siyasi istikrarla korunur. Bu anlayışla Türkiye’nin imkân ve kaynaklarını yine milletin hizmetinde kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Büyüme oranlarımızı tekrar yüzde 5 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz

Tüfenkci, 2002 yılında merkezi yönetim bütçe açığının milli gelire oranının yüzde 11’in üzerinde olduğuna dikkati çekerek, “Bu yıl kamu yatırımlarını yüzde 30 artıracak olmamıza rağmen, 2017 yılında bütçe açığının milli gelire oranının yüzde 1,9 seviyesinde olmasını öngörüyoruz. 'Her şey Türkiye için' diyerek çıktığımız yolda siyasetimizin esası vatandaşımızın memnuniyeti, refahı ve mutluluğudur. Bunun için demokrasinin standartlarını yükseltmek, hukuk devletini daim kılmak, siyasi güven ve istikrarı sağlamak daimi gündemimizdir. Büyüme oranlarımızı orta vadede daha da yükseltmeyi 2018 ve 2019 yıllarında tekrar yüzde 5 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?