Bilim Şenliği 27 Eylül'de başlıyor

Battalgazi Belediyesi'nin TÜBİTAK işbirliğinde gerçekleştireceği 'Bilim Şenliği' 27 Eylül'de başlıyor. 4 gün sürecek şenliğe, öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Battalgazi Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliğinde gerçekleştireceği ‘Bilim Şenliği’ 27 Eylül’de başlıyor. 4 gün sürecek şenliğe, öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Tarihinden alığı ışığı bu güne taşıyan Battalgazi Belediyesi ile geleceğin bilim insanlarına kapı aralayan TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği, 27-30 Eylül 2017 tarihleri arasında 15 Temmuz Millet Meydanı’nda yapılacak. 27 Eylül Çarşamba günü saat 10.00’da açılışı yapılacak olan Bilim Şenliği kapsamında, teknoloji, astronomi, biyoloji, eğlenceli bilim, tarih ve arkeoloji, kimya, fizik, matematik, sahne gösterileri ve sanat atölyelerinin yer alacağı belirtildi. Şenliğin amacına dikkat çekilen açıklamada, "Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmektir” dedi.

Bakmadan Geçme