Büyükşehir'den Doğanyol'a cenaze aracı desteği

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanyol İlçe Belediyesine cenaze nakil aracı verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Kesriklioğlu, cenaze nakil aracının ruhsat ve anahtarını Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey’e teslim etti.

Kesriklioğlu, “Bilindiği gibi Büyükşehir Belediyemiz mezarlık hizmetlerinde İlçe belediyelerimize lojistik destek sağlamaktadır. Bu kapsamda cenaze defninde kullanılan sal ve baş taşı, kefen, mezarlıkların etrafının tel örgü ile çevrilmesi, yeni mezarlık tahsisi ve mevcut olanların planlanmasının yanı sıra cenaze nakil hizmeti vermektedir. Yine bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatlarıyla Doğanyol’un ihtiyaç duyduğu aracı temin ederek kendilerine teslim ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey de aracın tahsis edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Doğanyol Belediyemizin bütçe imkanları kısıtlı olduğundan dolayı böyle bir desteğe ihtiyacımız vardı. Artık Doğanyollu vatandaşlarımızın acılı günlerinde yaşanan bu araç sıkıntısı ortadan kalkmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?