En çok kayıt futbol, basketbol, yüzme ve tekvandoya

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtlarına büyük ilgi olduğu belirtildi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtlarına büyük ilgi olduğu belirtildi.

Her yıl rekor bir katılımla gerçekleştirilen İl Spor Merkezi yaz dönemi faaliyetlerine kayıt yaptırmak için bu yılda kayıt merkezlerinde uzun kuyruklar oluştuğu, en çok kayıt alınan branşların ise futbol, basketbol, yüzme ve tekvando olduğu ifade edildi. İl Spor Merkezinde 5-18 yaş grubu çocuk ve gençler ile 12’si engelli olmak üzere toplam 40 branşta eğitim veriliyor. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 2017 yılı İl spor merkezine kayıtlar, Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu üzerinde ve eski TFF binasında bulunan İl Spor Merkezleri Kayıt Bürosunda alınıyor. Bu arada yapılan açıklamada en çok kayıt alınan branşların futbol, basketbol, yüzme ve tekvando olduğu belirtildi.

İl Spor Merkezlerinin açılış töreni 29 Haziran Perşembe günü Atatürk Spor Salonunda yapılacak. Yaz Spor Okullarında açılacak branşlar ise şöyle açıklandı:

"Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler Atletizm, Bedensel Engelliler Badminton, Bedensel Engelliler Yüzme, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Futbol, Görme Engelliler Yüzme, Güreş, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, Hokey, İşitme Engeliler Atıcılık, İşitme Engeliler Taekwondo, İşitme Engeliler Güreş, İşitme Engeliler Badminton, İşitme Engeliler Masa Tenisi, İzcilik, Karate,Judo, Kıck Boks, Masa Tenisi, Modern Pentatlon, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular Masa Tenisi, Özel Sporcular Atletizm, Özel Sporcular Voleybol, Satranç, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Yüzme."

Bakmadan Geçme