Filistin'li heyetten başkan Çakır'a ziyaret

Filistin'in Dura Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Aynı zamanda UCLG Mewa Çevre Komitesi Eş Başkanı olan Dura Belediye Başkanı Sameer Hamid Al-Namoorah, Malatya’nın çok güzel bir şehir olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan projelerin nasıl yapıldığını öğrenmek istediklerini söyledi.

Yapılan projelerin çok ileri düzeyde olduğunu belirten Namoorah, “Malatya’da çok güzel projelerin olduğunu duyduk. Bunu nasıl yaptığınızı öğrenmek istiyoruz. Kardeş şehir olmak istiyoruz. Çöpten Enerji Tesisi ve Düzenli depolama Tesisini gezdik, çok beğendik. Çok ilerdesiniz. Bunu nasıl yaptığınızı öğrenmek istiyoruz. Sizden ders almak istiyoruz. Nasıl planladınız, nasıl karar verdiniz? Malatya’ya ilk defa geldim ama UCLG’den dolayı 3 ayda bir çok şehire gitme fırsatım oldu. İstanbul'a defalarca gittim, Gaziantep ve Şanlıurfa’ya gittim. Fakat biz sizi seçtik. Hem duruşunuzdan dolayı, hem şehrinizden dolayı. Yakın zamanda sizi de Filistin’de ağırlamak isteriz” dedi.

Dura Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti Malatya’da görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Filistin’in kendileri için çok önemli olduğunu, Dura Belediyesinin yenilenebilir enerji projeleri ile ilgili olarak taleplerini değerlendirip kendilerine her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Başkan Çakır, “Filistin, tüm İslam coğrafyasının üzerinde titrediği, bağımsızlığı noktasında, gelişmesi noktasında özellikle başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimiz yakinen Filistin sorununu takip ediyor. Şu anda belki de Filistin ile çok dertlenen bir hükümetimiz var” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın da iştirak ettiği ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Dura Belediye Başkanı Sameer Hamid Al-Namoorah 15 Temmuz darbe girişimi ve İslam Coğrafyasının genel durumu ile ilgili sohbet edip, fikir alışverişinde bulundu.

Dura Belediye Başkanı Sameer Hamid Al-Namoorah ziyaret sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a özel bir hediye verdi. Başkan Namoorah, Başkan Çakır’a üzerinde Türk Bayraklı Mescid-i Aksa kabartmalı çini hediye etti. Başkan Çakır ise Namoorah’a kuru kayısı ile kayısı kristali hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?