Güvenlik - iş Sendikası'ndan Avşar'a teşekkür ziyareti

Güvenlik-İş Sendikası Malatya İl Temsilci Çetin Tatar ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Güvenlik-İş Sendikası Malatya İl Temsilci Çetin Tatar ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Güvenlik İş Sendikası İl Temsilci Çetin Tatar, geçtiğimiz aylarda açıklanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamuda taşeron olan işçilerin sürekli işçi olarak çalıştırılması konusunda çalışmaların başlatıldığını ifade etti. KHK’nın içeriğinin netleşmesiyle bazı eksikliklerin olduğunu ve sendika olarak bu konuda çalışmalar başlattıklarını ifade eden Tatar, “Valilikler bünyesinde bulunan Konteyner kentlerde çalışan özel güvenlik görevlilerinin kapsam dışında bırakılıyor olması kabul edilir bir durum değildi. Malatya Beydağı Konaklama Tesisinde çalışan güvelik görevlisi meslektaşlarımızın Valiliğe emir gelmediği gerekçesiyle başvuruları uzun bir süre alınmamıştı ve başvuru yapamayan 120 arkadaşımız ile birlikte 280 taşeron işçi arkadaşımız mağdur oluyordu” şeklinde konuştu. Sendika olarak MHP İl Başkanı Avşar’ı ziyaret ederek sorunlarını ilettiklerini belirten Tatar, “Konuyu ve süreci kendilerine aktardığımızda, durumu MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’ya iletmiş ve bu konuyla acilen ilgilenilmesi gerektiğini, aksi taktirde 420 çalışanın hakkının gasp edileceğini belirtmişlerdir. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın bunun üzerine TBMM’de bu durumu dile getirmesi ile buralarda çalışan arkadaşların başvurularının alınacağı bilgisi gelmiş ve çalıştıkları işyerinde başvuruların alınmaya başlamıştır” diye konuştu.

Başvuruda bulunan tüm taşeronların kabul edildiğini ifade eden Tatar, “Bizim çabalarımız ve çalışmalarımız ile binlerce kardeşimiz taşerona kadro sürecinden faydalanmış oldu, herkese hayırlı olmasını dileriz. Burada en büyük pay MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar Başkanımızındır. Kendilerinin konuya anında müdahil olmaları bu arkadaşların kadro sevinci yaşamalarına vesile olmuştur. Güvenlik - iş sendikası olarak şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

MHP Malatya İl Başkanı Avşar ise AFAD’a bağlı Beydağı Konaklama Merkezinde çalışan güvenlik personelinin kadroya geçişlerinin kabul edildiğini duyduklarını ve mutlu olduklarını dile getirerek, “En az sizler kadar bizlerde sevindik. MHP teşkilatlarımız olarak taşeron İşçilerimizin sorunlarını bire bir giderme yoluna gittik. Ve ne mutlu bize ki girişimlerimiz sonucu kadrolarınızın kabülünü öğrendik. Rabbim hayırlı etsin” diye konuştu.

Bakmadan Geçme