Milli Eğitim Müdürlüğünden büyük başarı

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinatörlüğünde Birlikte Başaralım' projesi kapsamında 1. TEOG sınavında çıkan sorulardan 15 soru yakalayarak büyük bir başarıya imza attı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya İl Milli eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinatörlüğü tarafından koordinatörlüğünde Birlikte Başaralım’ projesi kapsamında gönüllü öğretmenlerin hazırladığı 1. ve 2. TEOG deneme sınavlarında 1. TEOG sınavında çıkan sorulardan 15 soru yakalayarak Türkiye’de büyük bir başarıya imza attı.

Özel bir salonda gönüllü öğretmenlerle bir araya gelen Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğretmenlere bu başarılarından dolayı tebrik etti.

Tatlı, “Malatya da Malatya da başarıyı artırma projesi(MABAM) kapsamında yürüttüğümüz projeler var. Bunlardan biri ‘Birlikte başaralım projesi, Okul eğitim sokağı ve Öğretmenim ile el ele “ bunların hepsinin ortak adı Malatya da başarıyı artırmaya yönelik projelerdir. Bu kapsamda geçen yıllara ek olarak yeni bir çalışma yaptık. Bu çalışmada hem üniversite sınavları için hem de merkezi ortak sınavlar için çocuklarımızın çıkabilecek sorulara hazırlıklı olmaları için il genelinde pekiştirme sürecinde bizzat öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu sorularla pekiştirme amacı güttük. Merkezi sınavlarından önce 2 deneme sınavı yaptık. Bu soruların tamamı bizim gönüllü öğretmenleri tarafından hazırlandı. TEOG da birinci sınavda 15 tane sorumuz rakamlar veyahut da ifadeler farklı olmak kaydıyla tamamı 15 soru tahmin edildi. Bunlardan 4 tanesi fen ve teknoloji zümresinden birebir aynı cevap anahtarının yeri değişik soru yakaladık. Matematikte, Fen Teknolojide Türkçede 15 tane soruda birebir tahmin ettiler. Hala havuzdaki sorularımız da birebir aynı sorular var. Onları da sormadık. Bunları sorduk. Ben bütün ekibe teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?