Raporu Erbakan'a teslim etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir araya gelen Bilal Yıldırım, Malatya'da deprem sonrası yaşanılan sıkıntıları içeren raporu takdim etti. Erbakan'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde deprem sonrası yaşanılan sıkıntıların takipçisi olacağı öğrenildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir araya gelen Bilal Yıldırım, Malatya’da deprem sonrası yaşanılan sıkıntıları içeren raporu takdim etti. Erbakan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde deprem sonrası yaşanılan sıkıntıların takipçisi olacağı öğrenildi.

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, partisinin il başkanları toplantısı sebebiyle gittiği Ankara'da Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'a Malatya hakkında “Deprem Sonrası Genel Durum Değerlendirmesi” adlı Malatya'daki sıkıntı ve problemlerin ele alındığı raporunu takdim etti. Yıldırım, basına vermiş olduğu açıklamada Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'a Malatya Deprem Raporunu sunduğunu açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın ise rapordaki sorunların Meclis’te sürecin takipçisi olup bizzat ilgileneceğini ifade ettiğini açıkladı. 

ERBAKAN MECLİS’TE DİLE GETİRECEK
Yapılan yazılı açıklamada Ankara’da partisinin il başkanları toplantısına katıldığını ifade eden Bilal Yıldırım, hazırladıkları “Deprem Sonrası Genel Durum Değerlendirmesi” raporunu bizzat Genel Başkan Fatih Erbakan’a ilettiklerini ve Malatya’nın depremden sonra yaşanılan sorunlarının Türkiye Büyük Millet Meclis’inde (TBMM) dile getirileceği açıklandı.

Raporda, depremden sonra yaşanılan problemleri ele aldığını ifade eden Yıldırım, “Özellikle yerinde dönüşüm noktasında detaylı bir rapor oldu. Bizler yerinde dönüşümün güzel bir gelişme olduğunu ve takdir ettiğimizi belirtiyoruz ancak burada maalesef bazı eksiklikler ve yetersizlikler mevcut. Yerinde dönüşüm, kira yardımları, konteyner sıkıntısı, alt yapı problemleri, emniyet asayiş problemleri, fahiş kira artışları, zemin + kat formasyonları, orta ve ağır hasarlı binaların durumları gibi daha birçok konuda hazırlamış olduğumuz raporu Genel Başkanımız ile birlikte inceleme ve anlatma imkânımız oldu. Genel Başkanımız Dr. Fatih Bey de Malatya'nın problemleri ile yakından ilgilenip Meclis kürsüsünde bu problemleri çözüme kavuşturmak adına dile getireceğini belirtti” dedi.

GENEL BAŞKAN MALATYA’YI YAKINDAN BİLİYOR
Artık Yeniden Refah Partisi’nin Meclis’te de sorunları bizzat dile getirebileceğini söyleyen Yıldırım,

“Bizler Yeniden Refah Partisi olarak hem Meclis’te hem de yerel noktada elimizden geldiğince Malatya'mızın refaha kavuşması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genel Başkanımız Malatya’yı yakından bilen biri. Kendisine bizlere ve Malatya'ya göstermiş oldukları hassasiyet ve önemden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah Malatya adına güzel sonuçlara vesile olacağına tüm kalbimizle inanıyoruz." diye ifade etti.

Hazırlanan raporun içeriğinde, Yerinde Dönüşüm projesinin eksikleri, hibe desteğinin kredi tutarından az olması, geçici barınma noktalarında yaşanılan sıkıntılar, fahiş kira artışları, orta hasarlı binaların akıbeti ile ilgili belirsizlik, ağır ilerleyen yıkım işlemi ve daha birçok konuda görüş ve önerilerin de olduğu belirtildi.

Yorumlar 1
Mahmut 123 01 Ağustos 2023 18:21

Size sözüm yok. Yrp il başkanı. Akp li olabilirsiniz veya sempati duyabilirsiniz.Hem nalına hem mıhına vurup siyaset yapabilirsiniz. Ama genel başkanınız ahirette babasının yüzüne nasıl bakacak.Akp ye verdiğiniz oy İsrail'e gidiyor diyordu rahmetli Erbakan hocamız.Bu sadece bir cümlesi yüzlerce böyle cümlesi var Rahmetliğin.

Bakmadan Geçme