Sadıkoğlu: 1 Nisan'da Malatya kazanacak

1 Nisan tarihinde yapılacak olan Malatya Ticaret Sanayi Odası seçim başkanlığına az bir süre kala adaylar çalışmalarını hızlandırdı. Seçimin güçlü adaylarından Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, meclis üyesi adaylarının da bulunduğu kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) başkanlık seçimlerinde aday olan iş adamı Oğuzhan  Ata Sadıkoğlu, meclis üyesi adayları ile birlikte tanıtım programı gerçekleştirdi.
 
Hilton Otel’de düzenlenen tanıtım programının açılışında kısa bir konuşma yapan Grubun Basın Sözcüsü Eğitimci Hasan Özkan, seçimler öncesi yapılan çalışmalar ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Daha sonra söz alan TSO Başkan Adayı İş adamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, tüm çaba ve gayretlerinin ekonomik anlamda daha güçlü bir Malatya oluşturmak için yola çıktıklarını ifade etti.

İŞ DÜNYAMIZIN UFKUNU AÇACAĞIZ

Konuşmasında Malatya’nın son yıllarda,ülke ekonomisine parelel olarak büyümüdeğini ve bir çok ilin gerisine düştüğünü ifade eden Sadıkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, "Son yıllarda çevre illerimizin bile gerisine düşen Malatya’nın bunu hak etmediğini  düşünüyoruz. Tek hedefimiz  kentin sanayisine, kentin ekonomisine vizyoner bir bakış açısı kazandırmaktır. Bunun için de sanayicimizin, esnafımızın, ticaret erbabımızın ufkunu açacak yeni projeleri hayata geçirmek tek gayemiz olacaktır.Özellikle, Ticaret ve Sanayi odalarının çözüm ortağıolan başta Türkiye Odalar veBorsalar Birliği,  olmak üzere, Kalkınma Ajansları, KOSGEB ve diğer dinamiklerin de desteği ile  sektörlerimizin gelişmesini sağlayarak, kentin büyümesine önemli bir katma değer sağlamayı  hedefliyoruz."

ÜYELERİMİZ SADECE AİDAT ÖDÜYOR

Üyelerin Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yeterince istifade edemediğini belirten Sadıkoğlu, buranın sadece aidat ödeden  merkez olmaktan çıkması gerektiğini, ekonomik gelişime katkı sunan tüm argümanları kullanmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Sadıkoğlu, “Siz şayet sadece aidat ödeyen konumda olup da hiçbir hizmet almazsanız o zaman odayı sorgularsınız. Maalesef mevcut durum bundan ibarettir. Oysa Oda sadece aidat ödenen yer değildir. Sanayiciye ufuk kazandıran, esnafa da yeni bir bakış açısı sunan, üretime katma değer sağlayan ve tüm bu  potansiyeli dünya ile bütünleştiren bir mihmandar görevi üstlenmelidir” dedi.

ŞİMDİ BİRLİK OLMA VAKTİ

Dünya’da büyük başarılara imza atmış önemli Malatyalı iş adamlarının olduğunun da altını çizen Sadıkoğlu  açıklamasında şunlara yer verdi, “Malatyalı iş dünyasının rehberi konumunda olması gereken bir Ticaret ve Sanayi Odası için büyük hedef koyduk. Projelerimizi buna göre hazırladık. Kadın ve genç  girişimcilerimizin önünü açan, sektörel kalkınma noktasında yeni üretim alanlarının oluştuğu, akademik ve bilimsel çalışmalarla entegrasyonun sağlandığ ı bir süreç için kolları sıvadık. 1 Nisan’da üyelerimizin vereceği destek, Malatya’nın çok büyük hedeflere ulaşması anlamına gelecektir. Tüm gayretimiz bu yöndedir. Eğer bir oda, dış ticarette size destek olamıyorsa, genç iş adamlarımızın yetişmesi için sürekli bir eğitim mekanizması oluşturmuyorsa, burada vizyon beklemek anlamsızdır. İşte bizler Sürekli Eğitim Merkezi(SEM) oluşturarak genç ve kadın girişimcilerimizin dünyaya açılmasına katkı sunacağız. Dış Ticarette adeta Müşavirlik hizmeti vereceğiz. Dışarıda bulunan değerli Malatyalı iş adamlarımızın kendi memleketleri ile entegrasyonuna katkı sunmak adına büyük buluşmalar gerçekleştireceğiz. 1 Nisan, Büyük hedeflerin start alınacağı bir tarih olacaktır. Yeni bir vizyon ile şehrimizin büyümesine katkı sunacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın”

Bakmadan Geçme