Suya yüzde 25 indirim yapılacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  suya % oranında indirim yapılacağını açıkladı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  suya % 25 oranında indirim yapılacağını açıkladı. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını ifade eden Başkan Gürkan “30 Büyükşehir Belediyesi içinde en ucuz suyu kullanıyoruz. Esenlik sıfır kar ile veriyor. MEGSAŞ eksi ile veriyor. MOTAŞ eksi ile çalışıyor. Bu geçiş döneminde vatandaşlarımıza büyük bir sıkıntı vermeden su ile ilgili de % 25 oranında indirime gideceğiz” dedi.

GÜRKAN: VATANDAŞ ODAKLI BİR BELEDİYEYİZ
Su ile ilgili yeni düzenlemenin hayata geçmesi için Kasım Ayı’nın ilk Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda kararın alınacağını söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Daha önceki Meclis toplantılarımızda TEFE-TÜFE’ye göre artış yapılır diye bir karar aldık. TEFE-TÜFE’de yüksek çıkınca bu konuda sıkıntı oldu. Önümüzdeki Meclis Toplantısı’nda gündeme getireceğiz. % 25 oranında bir indirim planladık. Artan maliyetlere rağmen vatandaş odaklı bir belediyecilik anlayışıyla hareket ederek böyle bir karar aldık. Hayırlı olsun. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımız için tüm imkânlarımızı seferber etmekten kaçınmayacağız. Malatya’yı yeniden mazisine layık istikbale hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar 3
Memleket sevdalısı 31 Ekim 2023 22:17

15 tonun üstüne farklı ücret yansıtan Maski bu ay birçok yerde geç okuma yaptigindan geç okuma yapılan meskenlerin bazilarinda 15 tonun üstü kullanım gerceklesmis olup faturalardaki tutar yüzde otuz daha fazla çıkmasına sebep olan bir yönetimden ne beklenir.

Malatyalı 30 Ekim 2023 23:51

Dediklerinizin tamamına inanıyor gibi yapıp seçimi bekliyoruz. Görüşmek üzere...

Mehmet 30 Ekim 2023 11:13

Yav he başkan he inandık tamam sen ne dersen o he he

Bakmadan Geçme