Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama öğrencilerinin mezuniyet coşkusu

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama Programı 2016-2017 eğitim-öğretim mezunları için mezuniyet ve yemin etme töreni düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama Programı 2016-2017 eğitim-öğretim mezunları için mezuniyet ve yemin etme töreni düzenlendi.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Aksoy Derya, yürütülen uzaktan eğitim programıyla Türkiye’nin değişik yerlerinde çalışan ebelere ulaşarak, ebelik mesleği adına verilecek eğitim için bu programı fırsata çevirmeye çalıştıklarını söyledi.

Derya, uzaktan eğitim programının kendilerine ebelerin yıllar önce almış oldukları eğitimi tazeleme imkanı verdiğini belirterek, "Aynı zamanda ebelik mesleğini icra eden meslektaşlarımızla Türkiye’nin neresinde olursak olalım ortak dili konuşma fırsatı sağlamış olduk. Bu eğitim sürecinde emeği geçen bütün öğretim elemanlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu ise, mezun olan ebeleri tebrik ederek, "2015-2016 döneminde başlayan uzaktan eğitim ebelik lisans tamamlama programıyla bu yıl ilk mezunlarımızı veriyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen mezun öğrencilerimizin tamamı yıllardır bu görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmektedir. Mesleğe vermiş oldukları saygı çerçevesinde lisans tamamlama programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz mesleğin vermiş olduğu akademik seviyeye ulaşma gayretinde olmuşlardır. Kendilerini kutluyorum” ifadelerinin kullandı.

Görkem Velioğlu tarafından sunulan müzik dinletisinin ardından Öğretim Görevlisi Hacer Ünver tarafından mezun olan öğrencilere ebelik andı okutuldu. Daha sonra ise bölümü derece ile bitiren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sağlam, Ebelik Bölüm Başkanı Yeşim Aksoy Derya, İNÜZEM Müdürü Prof. Dr. Ali Karcı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Bakmadan Geçme