Vali Toprak, şehit Polislerin mevlidine katıldı

Vali Mustafa Toprak, Tunceli'in Pülümür ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait polis helikopterinin kaza sebebi ile düşmesi sonucu şehit olan Polis Memurları Hasan Yıldırım ve Candaş Kaplan'ın mevlidine katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Veli Ağbaba, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Akçadağ İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Akçadağ İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü  Faruk Nalçacı, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, şehidin yakınları, komşuları, asker ve  polisler ile kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı mevlit programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Okunan duaların ve mevlit programının sonunda şehit Polis Memurları Hasan Yıldırım’ın yakınlarına taziyelerini ileten Vali Toprak şehit Polis Memuru Candaş Kaplan’ın mevlidine katılmak üzere beraberindekiler ile birlikte buradan ayrıldı. 

Şehit Polis Memuru Candaş Kaplan’ın mevlidinde Kur’an-ı Kerim tilaveti, Alevi Dedesi Hüseyin Tokdemir ve İl Müftü Yardımcısı Emin Yılmaz’ın okuduğu duaların ardından gerçekleştirilen Mevlidi Şerif programından ayrılan Vali Toprak, Hakkâri Çukurca’da teröristlerle girilen çatışmada yaralanarak Beydağı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Gazi Korhan Demirhan’ı ziyaret ederek kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletip hastane yetkililerinden ve doktorlardan tedavisi hakkında bilgi aldı.

Gazi Demirhan’ı ziyaretinin ardından hastane yanında yapılmakta olan ek hastane binası inşaat alanında da incelemelerde bulunarak Hastane Yöneticisi ve Başhekim Erhan Berk’den bilgiler alan Vali Toprak, ziyaretini tamamlayarak hastaneden ayrıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?