Yeşilyurt'ta ulaşım ağı güçleniyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçedeki nüfus artışı ve ardından yaşanan konutlaşmayla birlikte alternatif yol güzergahlarını açma, mevcuttaki yolları modernize etme çalışmalarını artırdıklarını söyleyerek, bu anlamda 7/24 vatandaşların hizmetinde olduklarını belirtti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçedeki nüfus artışı ve ardından yaşanan konutlaşmayla birlikte alternatif yol güzergahlarını açma, mevcuttaki yolları modernize etme çalışmalarını artırdıklarını söyleyerek, bu anlamda 7/24 vatandaşların hizmetinde olduklarını belirtti.

Yeşilyurt’un nicelik ve nitelik anlamında her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Polat, "Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt’ sloganıyla başlattığımız hizmet atağımızı sürdürmekteyiz. İlçemizde yıllık yaklaşık 15 bin nüfus artışı beraberinde üç bine yakın ek konutlaşmayı getirirken bizler de buna göre ulaşım ağını güçlendirme, imar yollarını açma, yolları genişletme, sosyal yaşam alanlarının artırma çalışmalarına hız verdik. Bir yandan fiziki anlamda çalışmalarımızı eksiksiz bir şekilde ortaya koyarken diğer taraftan kültürel, sanatsal, eğitim ve sportif hizmetlerimizle bu büyümeyi sağlıklı bir zeminde yürütmekteyiz. Nüfus artışına paralel olarak yaşanan konutlaşmayı göz önüne alarak verimli, kalıcı ve nitelikli hizmetlerimizle gerekli düzenlemeleri yapmaktayız. Konutlaşmanın olduğu bölgelerde inşaat süreçleri başlamadan önce alt ve üst yapı, yol yapım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Galericileri Sitemizin olduğu, konutlaşmanın da artmasıyla gelişime açık bir yapıya kavuşan Yakınca mahallemizdeki ulaşım ağının daha güçlü olması için Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı asfalt ekibimiz, buranın yollarını modern hale getiriyorlar. Araç ve yaya trafiğindeki standartların yükseltilmesi ve konforlu hale gelmesi ilçemizdeki ticaret ve sosyal hayatın daha hareketli olmasını sağlıyor. Hem buradaki hem de ilçemizin farklı bölgelerinde devam eden bütün saha çalışmalarımızı Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve diğer alt yapı hizmetleri sunan kurumlarımızla koordineli bir şekilde yaparak hizmetlerin kalıcı ve nitelikli olmasını sağlıyoruz. Yol güzergahlarının iyileştirilmesi ve yenilenmesi başta insan ve çevre sağlığı olmak üzere ilçemizin gelişimi açısından önemlidir” şeklinde konuştu.

Kiltepe Mahallesinin yeni park alanları, yenilenen yollarıyla farklı bir yapıya büründüğünü söyleyen Polat, “İlçemizdeki tüm mahalle, cadde ve sokaklarımız 3,5 yıllık hizmet dönemimizde ciddi bir değişime uğradı. Mahallelerimizin prestij seviyesini yükseltmemiz kentimiz ve ilçemizin değişimine ışık tutmaya başladı. Konutlaşma ve ticaret alanlarının yoğunlaştığı Yeşiltepe bölgemizdeki tüm mahallelere yönelik değişim hizmetlerimize ara vermeden devam etmekteyiz. Diğer tüm yerleşim alanlarına olduğu gibi Kiltepe Mahallemize de önemli yatırımlar yapıyoruz. Beyza ve Kadıoğlu Sokak içerisinde aşırı kullanımdan dolayı bozulan yolumuzu sıcak asfalt ile baştan aşağıya yeniliyoruz. Kiltepe Mahallemizdeki bu değişim hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından takdir edilmesi çalışma aşkımızı bir kat daha artırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kiltepe Mahallesinin sorunlarının gerçekleşen hizmetlerle çözüme kavuştuğunu ifade eden Muhtar Celal Demirtaş ise, “Yıllardır unutulan ve atıl durumda olan Beyza ve Kadıoğlu sokaklarımızın yolları Yeşilyurt Belediyesinin başarılı çalışmalarla hak ettiği değeri görmeye başladı, başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Kiltepe’deki yolların modern bir seviyeye ulaşması ve genişlemesi buradaki sosyal yaşam seviyesini değiştireceği için mahalle sakinlerimizin daha huzur ve rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak” diye konuştu.

Bakmadan Geçme