Eğitim

Eğitim Haberleri

Özel öğrencilere özel ilgi

Malatya'da İbni Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu, Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Gelişim Merkezi ile Ali Kuşcu Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda özel öğrencilere özel eğitimler veriliyor.

Kariyer Merkezi'nde bayrak değişimi

Malatya İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi'nde bayrak değişimi yapılarak devir teslim töreni gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Zekeriyya Akdağ, Kariyer Merkezi Müdürlük görevini Doç. Dr. Hasan Yılmaz'dan devraldı.

Polisten üniversite öğrencilerine bilgilendirme

Malatya'da polis ekipleri üniversite öğrencilerine kadın destek uygulaması, uyuşturucu ve siber suçlarla mücadele ile terör konularında bilgilendirme de bulundu.

İnönü Üniversitesi hedef yükseltti

Malatya İnönü Üniversitesi yeşil kampüs, sıfır atık ve engelsiz üniversite ile ilgili çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Kampüste 11 birim 'turuncu bayrak' alırken, almayan birimler ise önümüzdeki yıl alma çabası gösterecek. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay 'İnönü Üniversitesini bütün kategorilerde örnek bir üniversite haline getirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz, Türkiye'nin ilk 3 kampüsü içinde yer almaktır'

Temizlik personelleri için kura sonuçları açıklandı

Malatya'daki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda görev yapacak olan temizlik personelleri için kura sonuçları açıklandı.

Yeni Rektör Bentli'ye hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli'ye tebrik ziyaretleri devam ediyor.

Yurtlarda denetim yapıldı

Malatya'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda inceleme yapılıp, yeni eğitim öğretim yılına hazır olup olmadığı kontrol edildi.

Ağaçtan düşen emekli müdür hayatını kaybetti

Malatya'da ağaçtan düşen emekli okul müdürü Numan İşcan hayatını kaybetti.

Oğlu adına okulda atölye kurdu

Malatya'da emekli öğretmen Duran Yıldırım, okulda oğlu adına müzik atölyesi kurdu.

Eski Başhekim Deniz Rektör Danışmanı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Recep Bentli'nin danışmanlığına Eski Başhekim Doç. Serdar Deniz getirildi.

Rektör Bentli göreve başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli, rektörlük görevine başladı.

Eski rektörden yeni rektöre başarı dileği

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Recep Bentli'nin atanması nedeniyle görev süresi dolan MTÜ eski Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, yeni rektör Bentli'ye başarı dileğinde bulundu.

Yeşilyurt'ta eğitime dokunuş

Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2019 yılında başlatılan 'Öğrenmeye Hoş geldin' projesi, 2022-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerle yeniden buluşturuldu.

İnönü Üniversitesi'ne Akreditasyon Belgesi

Malatya İnönü Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan 'Kurumsal Akreditasyon Belgesi' almaya hak kazandı.

Minik öğrencilere kırtasiye sürprizi

Battalgazi Belediyesi ilçe genelinde okula başlayan tüm öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Malatya'da 183 bin 650 öğrenci ders başı yapacak

17 Haziran'da karnelerin alınmasıyla başlayan 3 aylık yaz tatili 12 Eylül Pazartesi günü ders zilinin çalması ile sona erecek. Türkiye geneli milyonlarca ve Malatya'da ise 183 bin 650 öğrenci ile 12 bin öğretmen 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına başlayacak.

Miniklerde okula ilk adım heyecanı

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı rehberlik çalışmaları ve okula uyum eğitimleri, okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrenciler sınıflarında yerlerini aldı. Malatya'da miniklerin okula ilk adım günü heyecanları dikkatlerden kaçmadı.

Malatya'da yurt kapasitesi 4 kat arttı

Malatya'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurdu kapasitesi son 20 yılda 4 kat arttı.

İnönü'de 10 birime 'engelsiz üniversite' belgesi verildi

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 10 birime engelsiz üniversite ödülü ve YÖK Turuncu Bayrağı verildi.

Toplam 1094 haber.