Eğitim

Eğitim Haberleri

LGS'de dereceye girenlere hediye

Malatya'nın Darende ilçesinde Liselere Giriş Sınavında(LGS) dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Ökkeş Safa Türkoğlu hediyeler verdi.

Başkan Çınar'dan kursiyerlere ziyaret

Yeşilyur'ta devam eden İngilizce Kursunu ziyaret eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yabancı dil öğrenmek, dünyadaki yenilikleri ve farklılıkları tanımak, anlamak ve öğrenmek için büyük bir fırsattır. Gelişen teknolojiyi yakından tanımak, yapay zek alanında kendisini geliştirmek, dünyanın farklı yerlerinde ki yeni gelişmeleri anında öğrenmek isteyen herkesin en az iki yabancı dil öğrenmesi gerekiyor' diye konuştu.

İnönü Üniversitesi, 3 ilin nüfusundan fazla mezun verdi

Malatya İnönü Üniversitesi, Türkiye'de 3 ilin nüfusundan fazla mezun verdi.

İnönü Üniversitesi'nde 15 Temmuz konferansı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 'Toplumsal Hareketler Sosyolojisi Bağlamında 15 Temmuz Direnişi' Konferansı ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin gazete manşetlerinin yer aldığı sergi düzenlendi.

İşadamı Erdoğan, Üniversite Mahallesine Kültür Evi yaptıracak

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, Battalgazi ilçesinde bulunan Üniversite mahallesini ziyaretinde Kültür Evi yapılması için destek sözü verdi.

LGS birincilerine Vali Şahin'den hediye

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrenciler Vali Hulusi Şahin'i ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

Malatya'ya yeni bir Fen Lisesi kazandırıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ve Türkiye'nin geleceğine yön verecek olan gençler için yeni okullar, kütüphaneler ve spor tesisleri yapmaya ve yapılmasına vesile olmaya devam ediyor.

İnönü Üniversitesi'ne öğretim elemanları alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nin değişik fakültelerinin birimlerine sınavla 20 öğretim elemanı alınacak.

İnönü Üniversitesi, en iyi üniversiteler arasında

Malatya İnönü Üniversitesi, uluslararası üniversite sıralama sistemi QS'in Emerging Europe & Central Asia (QS EECA) 2022 Yılı Sıralamasında 301+ bandında yer alarak gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya ülkeleri kategorisinde en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

Çamlıca Okullarından LGS 2022'de büyük başarı

LGS çerçevesinde 5 Haziran'da yapılan merkezi sınav sonuçları açıklandı. Malatya'da eğitim disiplini ve kaliteli eğitim anlayışı ile başarılarından söz ettirdiği bildirilen Çamlıca Koleji 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da büyük başarıya imza attı. LGS 'ye giren 95 öğrenciden 67'si Fen Liselerine yerleşebilecek puan aldı.

Malatya'dan 4 öğrenci birinci

Liselere Giriş Sınavında (LGS) Malatya'dan 4 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

YÖKAK'tan İnönü Üniversitesi'ne akredite

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Kurumsal Akreditasyon Programı'na 2021 yılında dahil edilen 12 üniversite arasında yer alan Malatya İnönü Üniversitesi, kurul tarafından akredite edilerek 'Kurumsal Akreditasyon Belgesi' almaya hak kazandı.

Rektör Kızılay, ÜAK yönetimine seçildi

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İstanbul'da yapılan 254. Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Toplantısı'nda ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Engelli çocuklara bahçe terapisi

Engelli kişinin fiziksel ve zihinsel refahını geliştirmek amacıyla engelli çocuklara bahçe terapisi uygulanıyor.

Dünyanın en güzel kampüslerinden biri

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, radyo söyleşi programında, dünyanın en güzel kampüslerinden birine sahip olduklarını belirterek, 'Kanada'da saygın bir araştırma kuruluşu bizi 2022 yılının en iyi kampüsü seçti' dedi.

Çınar: 'Özel çocuklarımız yetenekleriyle göz dolduruyor'

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 'Hayal Engel Tanımaz' sloganı ile başlatılan 'Benim Fırçam' projesi çerçevesinde açılan resim sergisi büyük ilgi gördü. Başkan Çınar, özel gereksinimli çocukların yaptıkları eserlerin ayrı bir değer ve anlam taşıdığını söyledi.

İki dakika ile sınavı kaçırdı gözyaşlarına boğuldu

Malatya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi sınavı heyecanı yaşandı. Sınav salonuna 2 dakikayla kaçıran aday gözyaşlarına boğulurken, kimliği kırık olan aday sınav salonuna alınmadı.

Başkan Gürkan, öğrencilerin taleplerin geri çevirmedi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçtiğimiz aylarda düzenlenen bir etkinlik çerçevesinde kendisine mektup yazarak talepte bulunan Yeşilyurt İlçesi Bostanbaşı İlkokulu 2F sınıfında okuyan 36 öğrencinin taleplerini geri çevirmedi.

Malatya'da 186 bin 857 öğrencinin karne heyecanı

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte Malatya'da 186 bin 857 öğrenci karne aldı.

Toplam 1094 haber.