Eğitim

Eğitim Haberleri

Hukuk Fakültesi öğrencileri 'Meclis Simülasyon' etkinliği yaptı

Malatya İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan yasama sürecini ve yemin törenini canlandırarak 'Meclis Simülasyonu' etkinliği düzenledi.

Malatyalı lise öğrencileri İHA üretti

Malatya'da Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi öğrencileri, Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Mehmet Güran öncülüğünde insansız hava aracı (İHA) olarak da kullanılabilen model uçaklar geliştirdi.

Hem eğitim alıyor hem de para kazanıyorlar

Malatya'da mesleki eğitim merkezlerinde eğitim alan öğrenciler hem okuyor hem de para kazanıyor.

Bakan Özer'den öğrencilere müjde

Malatya'da il değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, doğalgaza erişimi bulunan tüm okulların bu yıl dönüştürüleceğini söyledi. Bakan Özer, ayrıca okul öncesi eğitime erişimin de artırılması adına Türkiye'de 3 bin yeni anaokulu ile 40 bin ana sınıfını hizmete açacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Özer Malatya'da

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi temas ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Malatya'da ilk olarak valiliği ziyaret etti.

Malatya'da 8 ilçede eğitime kar engeli

Malatya'da kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Öğrencilerin coşkulu gösterisi Başkan Güder'i duygulandırdı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, özgürlük, bağımsızlık ve milli mücadelenin en önemli imgelerinden birisi olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle Öğretmenler Ortaokulu'ndaki Beyaz Birlik Anaokulu öğrencilerinin gösterilerini izledi.

İstiklal Marşını en güzel okudu ödülü kaptı

Malatya'nın Arguvan ilçe milli eğitim müdürlüğü ilk okular arası 'istiklal marşını en güzel ben okurum' yarışması düzenlendi. Öğrenci Zeynep Sultan Turgut birinci seçilerek ödülü kaptı.

Başkan Güder cevapladı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi bünyesinde düzenlenen söyleşi programında öğrencilerle buluştu. Soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide öğrencilerle eğitim üzerine sohbet eden Başkan Güder, ilçedeki gençlik yatırımları hakkında da bilgiler paylaştı.

Eğitim sektörünün sorunları konuşuldu

TOBB'da düzenlenecek 'Eğitim Sektör Buluşmaları ve Çalıştayı'nda sunulmak üzere hazırlanacak dosya için Malatya TSO'da eğitim sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

YKS ücretini kaymakamlık verecek

Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'nde yükseköğretim kurumları sınavına (YKS) girecek ihtiyaçlı öğrencilerin sınava giriş ücreti kaymakamlık tarafından karşılanacak.

Yabancılara Türkçe eğitimi

Malatya İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) bünyesinde 8'incisi düzenlenen ve 50 saat teori, 30 saat uygulama dersleri olarak planlanan 'Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı' pandemi koşulları gereği çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Malatya Doğanşehir İlçesi'nde başarılı lise öğrencileri ödüllendirildi.

Pandemide radyo dinleme oranları arttı

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi ve Radyo Kampüs Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Bahar Öztürk bir programda, 'Pandemide radyo dinleme oranları arttı' dedi.

Terörden Uzak Kalın

Malatya polisi tarafından bir haftada bin 50 öğrenciye terörden uzak kalsınlar diye konferans verildi.

Nezaket okullarındaki öğrencilere 'ilk karnem kumpanyası' etkinliği yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından iş birliği ile açılan 'Nezaket Okulları'na kayıtlı 280 öğrenciye yönelik olarak 'İlk Karnem Kumpanyası' programı düzenlendi.

Asgari Ücretin Yüzde 50'si Kadar Maaş Alacaklar

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kanbay, 'Meslek liselerine hamilik projesi başlatmak istiyoruz. Her anlamda teknik ve öğretmen eğitiminden öğrenci eğitimine kadar tüm alanlarda onların geliştirilmesi ile ilgili projeler yürütüyoruz' dedi

Rektör Kızılay'dan başarılı sporculara hediye

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Tarih İçin Bir Ok At' temalı 4. Geleneksel Okçuluk Yarışması'nda erkekler kategorisinde birinci olan İnönü Üniversitesi Okçuluk Topluluğu öğrencilerini ödüllendirdi.

Çaba Göstereceklermiş!

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No'lu Şube Başkanı Memur-Sen İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, okulların ikinci yarısında daha kaliteli eğitim verilmesi noktasında çaba göstereceklerini belirterek, 'Okul ziyaretlerine önem vereceğiz' dedi.

Toplam 1094 haber.