Malatya

Malatya Haberleri

Malatya'da çakan şimşekler geceyi aydınlattı

Malatya'da akşam saatlerinde etkili olan yağmurla birlikte çakan şimşekler gökyüzünü aydınlattı.

Yeşilyurt'ta söz kadınlarda

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün ilçedeki kadınların talep ve isteklerini yerinde öğrenmek amacıyla başlattığı 'Söz Kadınlarımızda, Yeşilyurt'ta Kadınlarımızı Dinliyoruz' projesi çerçevesinde Sütlüce mahallesinde gerçekleşen etkinliğe katılan kadınlar, talep ve isteklerini yetkililere ilettiler. Programda İçişleri Bakanlığı Kadın Acil Destek uygulaması (KADES) bilgilendirmesi de yapıldı.

Malatya'daki bu mağaraya kimse giremiyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde halk arasında 'korku mağarası' adı verilen 1750 rakımlı 80 metre derinliğindeki mağara korkutuyor.

Kenger Sakızı'nda Coğrafi İşaret Belgesi için başvuru yapıldı

Malatya'nın Darende ilçesinin birçok bölgesinde özellikle yüksek yerlerde yetişen Kenger bitkisinden elde edilen Kenger Sakızı'na Coğrafi İşaret Belgesi alınması için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruldu.

Battalgazi'de 6 sokakta iyileştirme

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Yeni Hamam Mahallesini daha da canlı hale getirmenin yanı sıra ilçeye yakışır, temiz, düzenli ve diğer yapılarla mimari bir bütünlük sağlaması amacıyla 6 sokakta yaklaşık 175 dükkanı içeren sokak iyileştirme çalışmalarına start verildi.

Yetiştiricilerin sorunları dinlendi

Malatya'nın Arapgir İlçesi Sarıçiçek yaylasında ki küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin sorunlarını dinlemek, ihtiyaçlarını yerinde görmek amacıyla küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin çadırları ziyaret edildi.

Gaziler Günü'ne resmi tören

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Malatya'da da resmi tören düzenlendi.

Şehit Koç için mevlit okutuldu

Kuzey Irak'ta teröristlere yönelik düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 Ağustos 2022 tarihinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanarak, 8 Ağustos 2022 tarihinde Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil Koç için Mevlit okutuldu.

Bankalar önünde sosyal konut kuyruğu

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan Türkiye'nin en büyük sosyal konut projesinin başvurularının başlamasıyla birlikte ev sahibi olmak isteyenler Malatya'da bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Şehit uzman çavuş için mevlit okutuldu

Irak'ın Kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Bölücü Terör Örgütü ile yaşanan çatışma neticesinde 11 Eylül 2022 tarihinde şehit olan ve Osmaniye'de defnedilen Malatya nüfusuna kayıtlı Şehit Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Asırlık geleneği sürdürüyorlar

Malatya'da asırlardır devam eden elle su kuyusu açma geleneği, gelişen teknolojiye rağmen sürdürülüyor.

Karabulut gitti Bentli geldi

Malatya Sağlık eski İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü'ne atandı.

Emekli maaşını sokak hayvanlarına harcıyor

Malatya'da kamu kurumundan 14 yıl önce emekli olan 63 yaşındaki Gülsüm Fırat, son 9 yılda tüm gelirini sokak hayvanları için harcıyor.

Yeni yapılan Yıldıztepe Hidayet Kızılkaya Cami ibadete açıldı

Malatya'nın Battalgazi İlçesinde hayırsever iş adamı Ramazan Kızılkaya tarafından yaptırılan Yıldıztepe Hidayet Kızılkaya Caminin açılışı yapıldı.

Yeşilyurt'un yöresel yemekleri tanıtıldı

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Yeşilyurt'a gelen fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye Yarışmasının ekibi, Tarihi Yeşilyurt Konaklarında yaptıkları çekimlerle Yeşilyurt'un hem tarihi zenginliklerini hem de tadına doyulmaz yemeklerini dünyanın dört bir tarafındaki izleyicileriyle buluşturdular.

Yeşilyurt'ta Ocak ve Eylül ayları arasında 47 metruk bina yıkıldı

Yeşilyurt Belediyesi metruk ev yıkımlarıyla mahallelerdeki yaşam kalitesini yükseltiyor.

Siyaset ve iş dünyası düğünde buluştu

Malatya Büyükşehir ile Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Hacı Uğur Polat'ın oğlu Erkam ile Aybüke Polat (Güngör) düzenlenen düğün programı ile evlendiler.

Gazeteci Haydar Karaduman anıldı

Malatya Gazeteciler Cemiyeti kurucusu ve Başkanı Haydar Karaduman 4. ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Okullara temizlik görevlisi için kura

Malatya'da okullarda çalıştırılacak temizlik personellerini belirlemek için kura çekimi yapıldı. Kura çekiminin kamera kaydı da alındı.

Toplam 12256 haber.